05# Mikroszkoła (wersja skrócona) – I ty możesz założyć szkołę

Ostatnimi czasy niejeden rodzic zastanawia się nad jakością edukacji swojego dziecka. Wiele obowiązków spadło na rodziców. Czują, że robią pracę za nauczycieli. Sama edukacja wydaje się być obłożona procedurami. Tendencja do łączenia klas przeraża. Rodzice często nie tylko nie znają koleżanek i kolegów swoich dzieci ale kompletnie nic nie wiedzą o ich rodzicach. Brzmi strasznie niestety tak się dzieje.

Czy tak musi być? Czy musimy się z tym pogodzić?

Otóż nie!

Mój dzisiejszy gość Dominika Misiak wraz z grupą zapaleńców założył Mikroszkłę. Nie są w tym pionierami. Sama idea Mikroszkoły coraz bardziej się rozpowszechnia. W niej rodzice są dyrektorami zatrudniają nauczycieli. Mają duży wpływ ale są i pewne koszty nie tylko finansowe. Sama szkoła obecnie liczy 20 osób i co ciekawe są to dzieci w różnym wieku.

Czy im się to sprawdza? Dlaczego to zrobili? Czy i ty możesz iść w ich ślady? 

To jest materiał który zawiera odpowiedź na trzy pytania. To 15 minut które mogą pomóc ci podjąć decyzję o wysłuchaniu pełnej rozmowy.

W kolejnym materiale znajdziesz zapis pełnej mojej rozmowy. 

 

O czym usłyszysz w tym odcinku podcastu?

1. Czym jest mikroszkoła? -1 minuta 36 sekunda
2. Czy w mikroszkole jest podział na grupy wiekowe? Jak funkcjonuje mikroszkoła? 4 minuta 20 sekund
3. Jak wygląda dzień w mikroszkole? Czym różni się od dnia w szkole publicznej? 9 minuta 7 sekund

Materiał do pobrania wyłącznie dla subskrybentów. Zapisz się do newsletteru a otrzymasz hasło do strony z materiałami dodatkowymi.