Kwiecień, 2022

ODCINEK 33: W jaki sposób wspierać dziecko w nauce biologii?

Biologia jest piękną nauką. Wiele pytań z jej zakresu pojawia się właśnie teraz, gdy skłaniają ku temu okoliczności przyrody. Pytania o to jak funkcjonuje świat towarzyszą dziecku niemal od samego początku, gdy zaczyna mówić. Najczęstsze pytanie zaczyna się od słowa, dlaczego. Dziecko idzie do szkoły i rodzic przestaje być jedynym nauczycielem przyrody, biologii. Nie oznacza to jednak, że nie odpowiadamy za edukację biologiczną naszego dziecka.

 

W dzisiejszym odcinku usłyszysz moją rozmowę z Panią Olga Rodzik. Nauczycielką biologii, która pracuje głównie z dziećmi żywo zainteresowanymi biologią i tymi, którym nauka biologii przychodzi z trudem. Otrzymasz kilka użytecznych rad, co robić, czego nie robić wspierając dziecko w nauce biologii.

Ten materiał nie jest adresowany tylko do rodziców dzieci starszych klas szkoły podstawowej. Rodzice nawet przedszkolaków znajdą kilka cennych spostrzeżeń.

Wszystkie pytania, na które otrzymasz odpowiedzi znajdziesz poniżej.

Pytania

 1 m 15 s – Co powinien zrobić rodzic widząc, że jego dziecko szczególnie interesuje się biologią?

5 m 43 s – Z czym najczęściej mają problem dzieci w klasie 7i 8 na biologii?

11 m 33s – Czy zajęcia online dla osób szczególnie uzdolnionych z biologii są dobre?

14 m – Co po klasie 8 powinny wiedzieć tak by w szkole ponadpodstawowej o profilu biologicznym było im dobrze?

21 m – czy dziecko chcące rozwijając się w obszarze biologii musi iść do liceum o profilu biologiczno chemicznym? Czy są inne możliwości?

30 m 07 s – Na co zwrócić uwagę przy wyborze szkoły ponadpodstawowej o profilu biologicznym?

35 m 44s – Jak nauka biologii zmieniła się za sprawą lekcji zdalnych w czasie covid?

41 m 11s – Co ci daje radość w nauce biologii? Dlaczego to robisz?

W jaki sposób wspierać dziecko w nauce biologii? artykuł

W przygotowaniu! 🙂 powinien pojawić się niebawem

Pełen artykuł

W przygotowaniu!

Kilka słów o moim rozmówcy

Nazywa się Olga Rodzik. Jest biologiem molekularnym, magistrem biotechnologii. Ma 32 lat. Ale to nie jest najważniejsze. Kluczową informacją jest to, że.. lubi uczyć ludzi. Szczególnie interesuje ją neurodydaktyka, czyli, najprościej mówiąc, jak uczyć w zgodzie z mózgiem. Neurobiologia dostarcza mnóstwo informacji o tym, jak działa ludzki mózg, więc głupotą byłoby nie wykorzystać tych informacji w procesie uczenia (innych i siebie), prawda? Jej zainteresowanie nauczaniem zaowocowało studiami podyplomowymi (przygotowanie pedagogiczne) i prowadzeniem strony PAni od biologii. Rozwija też firmę, która prowadzi warsztaty i kursy maturalne dla maturzystów.

Bądź na bieżąco z moimi najnowszymi odcinkami

Zostawiając swój adres e-mal nie tylko będziesz informowany o nowych odcinkach, ale i zyskujesz możliwość decyzji o tematach kolejnych. Każdy nowy subskrybent otrzymuje ode mnie zestaw darmowych materiałów przygotowanych przez moich gości.

.

Zacznij słuchać już dziś!

Rozwijaj się jako rodzic. Dołącz do grupy rodziców którym zalerzy 😉

Zapraszam do kontaktu

piotr.bacal84@gmail.com