14 września, 2022

ODCINEK 40: W jaki sposób wspierać edukację geograficzną dziecka?

Są przedmioty tak zwane wiodące i te, które pasjonują dzieci. Do tych drugich należy często geografia. Dzieci już od najmłodszych lat są ciekawe świata. Chcą  wiedzieć gdzie żyje to zwierzątko. Chcą odwiedzać odległe kraje. Przeżywać przygody. Widzieć nowe miejsca. Wyjeżdżamy z dziećmi na zagraniczne wycieczki tam doświadczają innego świata, który na zawsze zapada im w pamięci. To wszystko powoduje, że wiele dzieci chce swoją przyszłość związać z geografią.

Dziś prezentuję obszerną rozmowę z praktykiem. Doświadczonym nauczycielem pracującym, na co dzień z młodzieżą w liceum. Pan Sławomir Dmowski powie nam jak wygląda edukacja w szkole ponadpodstawowej. Przedstawi cienie i blaski. Wyzwania, przed jakimi staje młodzież. Jakie braki pojawiają się z szkoły podstawowej.

Chcemy Odmienić twoje spojrzenie na geografię. Dać nową perspektywę i narzędzia wpływu na edukację twojego dziecka.

Pytania, które padły znajdziesz poniżej. Przejdź do tych, które cię ciekawą lub wróć do tych, które warto jeszcze raz usłyszeć.

Pytania:
1.

Kilka słów o moim rozmówcy

Jestem nauczycielem dyplomowanym (od 2010 roku), z wykształcenia geografem (mam uprawnieninia w zakresie nauczania geografii i informatyki), pracującym w XXIV LO im. Cypriana K. Norwida w Warszawie. Dodatkowo posiadam uprawnienia egzaminatora Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej, egzaminu maturalnego z zakresu geografii.

Moim hobby są wędrówki w najbardziej izolowane i mało znane zakątki naszej Polski oraz pływanie – najlepiej w ciepłym jeziorze lub w morzu (zrobiłem nawet kiedyś uprawnienia ratownika WOPR). Prywatnie interesuje się fotografiką przyrodniczą (swoją pasję staram się, w miarę moich możliwości krzewić wśród uczniów), grafiką komputerową (stąd pomysł, m.in. opracowań kartograficznych i geograficznych) i polityką.

Bądź na bieżąco z moimi najnowszymi odcinkami

Zostawiając swój adres e-mal nie tylko będziesz informowany o nowych odcinkach, ale i zyskujesz możliwość decyzji o tematach kolejnych. Każdy nowy subskrybent otrzymuje ode mnie zestaw darmowych materiałów przygotowanych przez moich gości.

.

Zacznij słuchać już dziś!

Rozwijaj się jako rodzic. Dołącz do grupy rodziców którym zalerzy 😉

Zapraszam do kontaktu

piotr.bacal84@gmail.com