14 września, 2022

ODCINEK 41: W jaki sposób wspierać przedszkolaka? Jakich błędów nie popełniać?

Jak wspierać życie przedszkolaka? Co dzieje się w przedszkolu? Jak powinna wyglądac dobra komunikacja w przedszkolu?

Dobre przedszkole. Bezpieczna grupa rówieśnicza jak i dobra współpraca na linii rodzice przedszkole owocuje dobrym startem w edukację. Właściwymi nawykami które przełożą się na wyniki edukacyjne. Brzmi górnolotnie wręcz idealistycznie. Jednak chyba każdy zna to stare porzekadło jak sobie pościelisz tak się wyśpisz.

Ten film poda Wam informacje na temat życia przedszkolnego, które trzeba znać! Materiał idealny dla rodziców dzieci przedszkolnych i tych którzy zaniedługo się nimi staną

👌 Dowiecie się, jak wygląda dzień przedszkolaka, jakie błędy popełniają rodzice. Rozumiem, że jest to materiał dla rodziców którzy chcą wspierać swoje dzieci w ich przedszkolnym życiu. Być jego częścią i świadomie współpracować z przedszkolem.

Ważną kwestią którą poruszymy jest integracja przedszkolna.

Moja rozmówczyni nie tylko mówi jak ona powinna wyglądać ale i oferuje pakiet wiedzy który każdy rodzic przyszłego przedszkolaka powinien mieć. Na powyższe pytania odpowie nam Pani Aleksandra Wasiela. Pedagog o wieloletnim doświadczeniu i autorka książek: Aiś idzie do przedszkola oraz Mój maluszek idzie do przedszkola.

Zapraszam do oglądania!

Rozkład odcinka:

00:00:22 W jakim wieku dzieci trafiaja do przedszkola? Jakie sa tego konsekwencje?

00:01:42 Jak wygląda klasyczny dzień przedszkolaka?

00:06:06 Jakie trudności napotykają dzieci w przedszkolu?

00:08:19 Jak Ty przechodzisz adaptację przedszkolną Alana?

00:11:01 Przedszkole prywatne czy państwowe? Czym kierować się przy wyborze?

00:14:24 Jak powinna wyglądać komunikacja między rodzicami a przedszkolem?

00:16:18 Co może utrudnić rozwój przedszkolny dziecka? Tego rodziu nie rób!

00:17:19 Jakie nawyki domowe rytuały wspierają rozwój przedszkolny dziecka?

00:22:33 Jak pandemia wpłyneła na przedszkolne życie?

00:25:07 Kilka sółów o publikacjach Aleksandry Wasieli

00:28:00 Klika słów o blogu co na nim znajdziesz

00:29:03 Dlaczego wybrałaś pracę w przedszkolu?

Kilka słów o moim rozmówcy

Aleksandra Wasiela. Nauczyciel wychowania przedszkolnego,  a prywatnie szczęśliwa mama dwuipółletniego Alanka i żona Jurka. Swoją przygodę z przedszkolem rozpoczęła  zaraz po maturze, w 2008 r. Na początku pracowała jako pomoc do dzieci w publicznym przedszkolu, a po studiach kierunkowych podjęła pracę jako nauczycielka. Stacjonowała w kilku placówkach przedszkolnych, w tym czasie zebrała spore doświadczenie bo miała możliwość współpracy ze  wspaniałymi  osobami z darem do pracy z dziećmi, od których wiele się nauczyła a ponadto, z każdej placówki wyciągnęła inną lekcję na przyszłość dla siebie. W czasie urlopu macieżyńskiego założyła blog by dzielić się wiedzą i doświadczeniem na temat życia przedszkolnego dzieci. Zaowocowało to dwiema publikacjami Aliś idzie do przedszkola i Mój maluszek idzie do przedszkola. 

Bądź na bieżąco z moimi najnowszymi odcinkami

Zostawiając swój adres e-mal nie tylko będziesz informowany o nowych odcinkach, ale i zyskujesz możliwość decyzji o tematach kolejnych. Każdy nowy subskrybent otrzymuje ode mnie zestaw darmowych materiałów przygotowanych przez moich gości.

.

Zacznij słuchać już dziś!

Rozwijaj się jako rodzic. Dołącz do grupy rodziców którym zalerzy 😉

Zapraszam do kontaktu

piotr.bacal84@gmail.com