04 sierpnia, 2022

ODCINEK 39: Terapeuta dla dziecka. Jak wybrać? Kiedy skorzystać z jego usług?

Dobry terapeuta dla dziecka to podstawa. Szukamy godnych polecenia i z doświadczeniem. Większość dzieci szkolnych było kiedyś objęte terapią.

Terapia dla dziecka jest nie tylko usprawnieniem, ale i często gwarancją prawidłowego rozwoju. Jak znaleźć dobrego terapeutę? Czym się kierować przy wyborze? Jak wspierać dziecko w terapii? To tylko pytania, które pojawiają się przed terapią. W trakcie może ich być więcej.

Swoje pytania tym razem w temacie terapeutów i terapii zadałem Pani Katarzynie Lasek terapeutce pedagogicznej i WWRD (Wczesne Wspomaganie Rozwoju Dziecka) oraz diagnostką pedagogiczną w Specjalistycznej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej. Pani Katarzyna jest nie tylko terapeutką, ale i założycielka portalu Terapeuta dla dziecka – www.terapeutadladziecka.pl Portal powstałby dać wspólną przestrzeń dla rodziców i terapeutów. Pytania, które zostały zadane poniżej.

Pytania:
1. Jacy specjaliści pracują z dziećmi? Na jakie trudności odpowiadają?

2. Jaka jest droga dziecka do terapeuty? Kto kieruje? Czy potrzebne jest skierowanie?

3. Dziecko objęte terapią. Czy to częste zjawisko?

4. Czy możesz doradzić jakieś dobre praktyki, które można wprowadzić z dzieckiem w domu aby zmniejszyć prawdopodobieństwo przyszłej terapii?

5. Jakie trudności mogą pojawić się podczas terapii?

6. Czego rodzic nie powinien robić, mówić gdy dziecko jest objęte terapią?

7. Szukamy terapeuty na co zwrócić uwagę?

8. Dziecko jest objęte terapią o czym należy pamiętać?

9. Czy terapie są drogie? Czy można znaleźć terapię refundowaną przez NFZ?

10. Prowadzisz portal w którym można znaleźć terapeutę. Powiedz nam coś więcej o tej inicjatywie. (dlaczego? jak długo istnieje? co oferuje i dla kogo? Jak wygląda proces weryfikacji specjalistów?)

11. Jaką terapię ty oferujesz? Dla kogo i co?

12. W dobie pandemii edukacja przeniosła się do Internetu. Czy jest podobnie z terapiami? Czy można prowadzić terapię przez Internet?

13. Co napędza twoje działanie? Sprawia, że chce ci się pracować z dziećmi i młodzieżą i to taką z trudnościami?

Kilka słów o moim rozmówcy

W przygotowaniu. Pojawi się  😉 

Bądź na bieżąco z moimi najnowszymi odcinkami

Zostawiając swój adres e-mal nie tylko będziesz informowany o nowych odcinkach, ale i zyskujesz możliwość decyzji o tematach kolejnych. Każdy nowy subskrybent otrzymuje ode mnie zestaw darmowych materiałów przygotowanych przez moich gości.

.

Zacznij słuchać już dziś!

Rozwijaj się jako rodzic. Dołącz do grupy rodziców którym zalerzy 😉

Zapraszam do kontaktu

piotr.bacal84@gmail.com