Dominika Misiak

Dominika jest nauczycielem historii z wieloletnim starzem. Szczęśliwą matką i żoną.

Wraz z przyjacółmi prowadzi mikroszłołę Laski, która działa przy współpracy z Mikroszkołą Włochy.

Załóżyli szkołę dla swoich dzieci. Z każdym rokiem szkołą powiększa się przyciągając rodziców.

Posłuchaj naszej rozmowy przekonaj się czy Mikroszkoła to nie jest dobra droga rozwoju dla twojego dziecka.

Strona na Facebook

Zobacz innych moich gości

40# W jaki sposób wspierać edukację geograficzną dziecka?

40# W jaki sposób wspierać edukację geograficzną dziecka?

14 września, 2022ODCINEK 40: W jaki sposób wspierać edukację geograficzną dziecka?Są przedmioty tak zwane wiodące i te, które pasjonują dzieci. Do tych drugich należy często geografia. Dzieci już od najmłodszych lat są ciekawe świata. Chcą  wiedzieć gdzie żyje to...

36#  Jak zadbać o bezpieczeństwo dziecka w Internecie?

36# Jak zadbać o bezpieczeństwo dziecka w Internecie?

Czy wiedziałeś, że wykorzystywaniu seksualnemu przez Internet są narażone już dziewczynki w wieku 11 lat?
Dzieci dużo wolnego czasu spędzają w szkole, na podwórku, u znajomych ale i w Internecie. Co zrobić by było bezpieczne? Dziś wraz z moim gościem przyjrzymy się przestrzeni Internetu. Mój gość ma informacje o zagrożeniach w Internecie wraz z zespołem NASK dba o to by Internet był bezpiecznym miejscem dla dzieci. Przybliży nam zagrożenia. Podpowie nam jak na nie reagować co zrobić by przeciwdziałać zagrożeniom.
Moim gościem jest Pani Oliwia Chojnacka Specjalista CSIRT NASK.

34# Podcasty dla dzieci ich wartość  i wspaniała zabawa dla nagrywających

34# Podcasty dla dzieci ich wartość i wspaniała zabawa dla nagrywających

Czytane bajek jest tym co uwielbiam robić na zakończenie dnia. Moje dzieci są już w łóżkach umyte najedzone i co najważniejsze senne 😉 To wspaniałe chwile i cieszę się, że tego chcą. Dzieci jednak uwielbiają słuchać bajek również w ciągu dnia. W czasie zabawy, rysowania poobiedniego leżakowania itd. Wsłuchując się w historię za sprawą wyobraźni przenoszą się do innego świata.
W dzisiejszym odcinku prezentuje moja rozmowę z Wojciechem Struzikiem prowadzącym od wielu lat bajkowy podcast. W dzisiejszym materiale zdradzi nam na czym polega prowadzenie bajkowego podcastu. Jakie trudności napotkał? Jaką wartość ma on i jego słuchacze?

Odbyliśmy wspaniałą męską rozmowę o bajkach. 😉 Zapraszamy do jej wysłuchania. Może i ty zaczniesz za jej sprawą nagrywać swój bajkowy podcast.

33# W jaki sposób wspierać dziecko w nauce biologii?

33# W jaki sposób wspierać dziecko w nauce biologii?

Biologia jest piękną nauką. Wiele pytań z jej zakresu pojawia się właśnie teraz, gdy skłaniają ku temu okoliczności przyrody. Pytania o to jak funkcjonuje świat towarzyszą dziecku niemal od samego początku, gdy zaczyna mówić. Najczęstsze pytanie zaczyna się od słowa, dlaczego. Dziecko idzie do szkoły i rodzic przestaje być jedynym nauczycielem przyrody, biologii. Nie oznacza to jednak, że nie odpowiadamy za edukację biologiczną naszego dziecka.

 

W dzisiejszym odcinku usłyszysz moją rozmowę z Panią Olga Rodzik. Nauczycielką biologii, która pracuje głównie z dziećmi żywo zainteresowanymi biologią i tymi, którym nauka biologii przychodzi z trudem. Otrzymasz kilka użytecznych rad, co robić, czego nie robić wspierając dziecko w nauce biologii.

Ten materiał nie jest adresowany tylko do rodziców dzieci starszych klas szkoły podstawowej. Rodzice nawet przedszkolaków znajdą kilka cennych spostrzeżeń.

Wszystkie pytania, na które otrzymasz odpowiedzi znajdziesz poniżej.

32# Jak rozmawiać z dzieckiem o wojnie i znaleźć siłę by pokonać kolejne przeciwności?

32# Jak rozmawiać z dzieckiem o wojnie i znaleźć siłę by pokonać kolejne przeciwności?

Wojna. Uchodźcy. Kryzys. Pandemia. Kredyt. Rata. Te słowa na stałe zagościły do naszej rzeczywistości. Napawają nas lękiem, który może udzielać się naszym dzieciom. Jak temu przeciwdziałać? Jak rozmawiać z dzieckiem o wojnie? Jak znaleźć siły by nie zwariować w tych trudnych czasach?

Powyższe pytania zadałem mojemu dzisiejszemu gościowi Pani Dominice Miedzińskiej, która na co dzień pracuje jako psycholog kryzysowy niosąc wsparcie tym, których siły podupadają a emocje potrafią przesłonić cały świat.

Zapraszam do wysłuchania naszej rozmowy.

Olga Pośpiech

Olga Pośpiech

Izabela Bartol Od ponad 4 lat wspieram rodziców i nauczycieli, pomagając im budować wartościowe relacje z dziećmi, ucząc empatycznej komunikacji i skutecznej współpracy. W swojej pracy wykorzystuję narzędzia Pozytywnej Dyscypliny (jestem certyfikowaną edukatorką tego...